alarm nasıl susturulur ?

alarm-siren

alarm nasıl susturulur ?
Alarm nasıl susturulur ? Alarm sistemini kurduk evden ayrıldık daha sonra geldik şifreyi giriyoruz ama alarm sistemi şifreyi kabul etmiyor , bu durumda ne yapmalıyız ?
alarm kullanıcılarına selam . evinize geldiniz , içeri girdiğiniz , hareket dedektörü sizi gördü veya kapının manyetik kontağı vardı kapıyı açınca alarm sistemi süre vermeye başladı hemen koşup şifreyi girdiniz fakat bir değişiklik olmadı tekrar şifreyi girdiniz yine olmadı bu arada şifreyi girmek için verilen süre doldu ve alarm çalmaya başladı . Alarm çalıyor susturmak için ne yapacağım ? Öncelikle montaj yapan servisi arıyorsunuz ,bence alarm sistemi kuran firmalar 7/24 hizmet vermek zorundalar çünkü 7/24 evinizi hızsızlara karşı koruyacak diye satılıyor dolayısıyla sadece gündüz kullanın sorun olursa gündüz arayın diye birşey yok. Servise ulaşamadınız ? kendi şifreniz haricinde bildiğiniz şifre varsa onları deneyin , kendi şifrenizi unutmuş olabilirsiniz .
alarm sisteminde bazı bölgeler mesela su basma dedekötü duman dedektörü veya siren bu tür bölgeler 24 saat olarak proğramlanır yani sadece alarm kurulu olduğu zaman değil günün herhangi bir saatinde sus basma yada yangın durumunda alarm çalar. Siz şifreyi giriyorsunuz alarm kapatılıyor fakat bir bölgeden sinyal gelmeye devam ediyor olabilir. siz şifreyi girdiğinizde alarm susuyor tekrar çalmaya başlıyorsa hangi bölgeden sinyal geldiğine bakın ve küçük bir olasılıkda alarm tuş takımı arızalı olur girdiğiniz şifrenin tuşu basmadığı için susturamıyor olabilirsiniz.
Alarm sisteminizi haber alma merkezine bağlanmasını isteyin herhangi bir problem durumunda tüm raporlar merkezden size aktarılır alarm çalmaya başladığı anda siz neden çaldığını bulana kadar haber alma merkezinden sizi arayıp alarm sisteminizdeki sorunu size söyler. gerekli yönlendirmeleri yapar. Böylece komşularınızda sesten rahatsız olmaz ve gerçekten bir hırsızlık durumundada alarm sadece çalmakla kalmaz sizinde haberiniz olur gerekli önlemi almanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir