ip kamera görüntüde donma sorunu

ip-kamera-ip-ayarları

Herkeze selam ip kameralarda sıkça karşılaşılan görüntüde donma ,görüntüde gecikme , karışıklık sorunları hakkında biraz tartışmaya ne dersiniz ?
4 -8- 16 veya 32 kameralı sistem kurdunuz görüntüler kırık geliyor , acaba neden kaynaklanır ?
Öncelikle bir yol düşünün çift şerit , sadece bir gidiş ve bir geliş var , bu yolda aynı anda kaç araba yanyana geçişebilir ? Eğer bir gidiş birde geliş var ise başka araç sığmaz . Bu internet sistemleri için herzaman aynıdır . İp kamerada internetin bir parçasıdır diyebiliriz.
Aşağıdaki tüm maddelerin detaylı anlamlarını araştırıp hepsini öğrendiğinizde bir ip kamera sistemi kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve sistem gereksinimlerini hazırlamada hiç zorlanmayacaksınız. Kısa ve öz anlatmak gerekirse kameraların toplam bant genişliği  kayıt cihazın toplam bant genişliğinden fazla olmamalı kayıt cihazı özelliklerinde Kayıt İzleme Kapasitesi : 16 Kanal 2MP (aynı anda)  böyle bir terim yazıyorsa bu kayıt cihazına 3mp 16 kamera bağladığınızda görüntüler tam iletilemeyecektir ve  görüntüler donuk donuk izlenecektir. Sistemde kullanılan ürünlerin tamamı birbirini desteklemelidir.

1- Kameranın görüntü kalitesi
2-Kablo kesidi ve uzunluğu
3-Kullanılan switch/router kapasitesi (bant genişliği)
4-Kayıt cihazının Kayıt İzleme Kapasitesi
Gelen Bant Genişliği 160Mbps
Giden Bant Genişliği 256Mbps

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir